»

Na půdě lídra Kapličtí herně nepropadli, na body to však nestačilo!

K dalšímu střetnutí zajížděli Kapličtí v neděli na půdu lídra soutěže ze Strunkovic. Oproti minulému utkání musel hostující trenér Ginzel udělat v sestavě několik vynucených změn, když hráče do hry nepustilo zranění. Do samotného zápasu vstoupili Spartakovci dobře. Lídra se nezalekli, měli míč častěji na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali a střelecké pokusy cíl nenacházely. Domácí se tradičně soustředili na pozorné bránění a dlouhými nákopy hledali útočné duo Žurek Koloušek. Ve třetí minutě zatáhl balón po levé straně Gondek, přetažený centr si zpracoval Štrbačka, zpětnou přihrávkou našel Nowaka, střela po zemi skončila v připravených Vojtíškových rukavicích. I když vyložené šance k vidění nebyly, tak se rozhodně bylo na co dívat. Střelecké pokusy v následujících minutách více vzruchu nepřinesly a skončily v zapomnění. V polovině prvního poločasu se do střelecké pozice prodral hostující Pastier, křížný přízemní pokus mezi tři strunkovické tyče nesměřoval. Po půlhodině hry pálil nad branku kaplický Gondek. Ve 37 minutě další zakončení na hostující straně. Nowak před vápnem posunul míč Česákovi, přízemní střela směřovala k levé tyči, Vojtíšek zakročil poněkud neortodoxním způsobem a míč vyrazil na rohový kop. Strunkovičtí se do prvního vážnějšího zakončení dostali až čtyři minuty před přestávkou. Dlouhý nákop brankáře Vojtíška propadl kaplickou obranou, sám před gólmanem se ocitl Roman Žurek, hostující kapitán Říha zasáhl skvěle reflexivně a míč vytáhl na rohový kop. V nastaveném čase prvního dějství další dlouhý nákop za kaplickou obranu, ve vápně došlo na souboj Čutky se Žurkem, hostující obránce stihl míč hlavou odehrát svému brankáři, následně došlo ke střetu s útočníkem, který se octil na zemi a pískala se penalta. Podle domácích jasná, dle hostů, poněkud přísná. K jejímu provedení se postavil Roman Žurek, na jeho ránu si gólman Říha sáhnul, míč přesto skončil v síti – 1:0. Do kabin šli domácí s jednogólovým náskokem. Po obrátce jako první zahrozili domácí. Po levé straně zatáhl míč Roman Žurek, po přízemním centru pálil vysoko nad bránu nejlepší střelec soutěže Koloušek. O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Nejlepší hráč hostující Spartaku Erik Pastier se vydal vstříc domácí brance, před vápnem si narazil míč se Štrbačkou, z pravé strany se dostal do vápna, dokázal se uvolnit a střelou na bližší tyč překvapil Vojtíška – 1:1. V 59 minutě si vzali domácí vedení zpět na svou stranu. Po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval Dvořák, Říha hlavičku vytáhl na další roh. Následoval centr od levého rohového praporku, na zadní tyči hlavičkoval opět Dvořák, k odraženému míči se dostal Adam Kadlec a napálil míč do sítě – 2:1. Hosté se po inkasované brance tlačili na polovinu soupeře, v devětašedesáté minutě však došlo ke ztrátě na útočné půlce hostů, domácí podnikli rychlý výpad, na jehož konci Tomáš Koloušek přízemní střelou z pravé strany prostřelil Říhu – 3:1. Navíc i další možnost domácí přetavili v gól. V 79 minutě po Kadlecově zpětné přihrávce poslal míč pod břevno Roman Žurek – 4:1. Hostům se podařilo závěr ještě zdramatizovat, když po centru z levé strany nastaly zmatky před domácí svatyní, který utnul střelou pod břevno Jan Česák – 4:2. Kapličtí se pak vrhali do útočení, zatlačili domácí před vlastní branku, ale obrana Strunkovic už dokázala odolat. Z vítězství se tedy radoval favorit, který prokázal své nesporné kvality v útočné fázi. Hosté na půdě lídra neodehráli herně vůbec špatné utkání, bohužel, na bodový zisk to tentokráte nestačilo.

Béčko doma podlehlo Boršovu.

Po výhře v Ledenicích chtěli hráči kaplické rezervy zabodovat i v domácím střetnutí s Boršovem. Domácí začali aktivně. Ve čtvrté minutě pálil z dvaadvaceti metrů Kuchař, táhlá prudká rána proletěla nad břevnem hostující svatyně. V osmé minutě už šli Spartakovci do vedení. Nowak našel na pravé straně za obranou rozběhnutého Šedivého, který pronikl do vápna, před brankou našel Filipa Bártu, ten byl u míče dříve než gólman a bylo to 1:0. Nedlouho poté zahrozili i hosté. Zahrávali trestný kop z poloviny hřiště, po dlouhém nákopu se k hlavičce dostal Benhák, jeho oblouček skončil nad Schneiderovou brankou. Ve čtrnácté minutě byl srovnáno. Dlouhý nákop si umě převzal Benhák, jeho ránu stačil Schneider vyrazit, obránci však nepokryli dorážejícího Jana Neubauera, který pohodlně vyrovnal – 1:1. Ve 22 minutě kormidlem zápasu otočil hlavní arbitr Marek, když neodpískal penaltu pro domácí, po zcela evidentním faulu brankáře Machaty na Vaniše, který si jej obhazoval, nechal hru plynout a z protiútoku po Benhákově práci zblízka skóroval Jan Neubauer – 1:2. Hlavní rozhodčí nepřesným verdiktem změnil děj zápasu, a navíc se mu po této situaci vedení utkání zcela zbortilo jak domeček z karet. Po dalším šesti minutách byli Kapličtí nedůrazní při bránění a boršovský Jan Neubauer zkompletoval hattrick – 1:3. Po půlhodině hry po dalším dlouhém nákopu do šestnáctky Kaplice na zadní tyči hlavičkoval Benhák, trefil jen boční tyč. Na druhé straně pokoušel střeleckou štěstěnu Nowak, střelu po zemi Machata vytáhl na rohový kop. Do kabin odcházeli Kapličtí s dvoubrankovým mankem. Hned v úvodní minutě druhého dějství se po Vanišově centru prosadil v koncovce kapitán Kolek a domácí se radovali ze snížení, bohužel vše zhatil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Po nepříliš povedeném prvním poločase se po změně stran domácí herně viditelně zvedli a začalo dobývání hostující obrany. Ve 49 minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Presniakov, pálil však vedle. O chvíli později si gólman Machata pohlídal přímý kop Nowaka. O poznání více se zapotil při přímáku Vaniše, ránu dokázal vyrazit. Ve čtyřiapadesáté minutě zastavil Soukup ve vápně nedovoleně Vaniše a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil sám faulovaný Jakub Vaniš a s přehledem ji proměnil – 2:3. V 65 minutě další trestný kop pro Spartakovce. Přízemní ránu k pravé tyči vyslal Vaniš, Machata míč vyrazil na rohový kop. Čtvrthodinu před koncem rozehráli Spartakovci rohový kop nakrátko na Vaniše, ten byl v šestnáctce atakován, dle sudího dovoleně. Kapličtí se snažili o vyrovnání, hrálo se především na hostující polovině. Pět minut před koncem po Behmanově přihrávce se do koncovky dostal Šedivý, střelu k pravé tyči si Machata pohlídal. Boršovský gólman měl i pořádnou dávku štěstí, když v devadesáté minutě Vaniš kroutil rohový kop do brány, balón skončil jen na břevně. V nastaveném čase musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy hostující Kernal, ale kratičkou přesilovku domácí využít nedokázali. Spartakovci po změně stran marně dotahovali dvoubrankový náskok soupeře. Zřejmě klíčový moment celého střetnutí se pak udál ve 22 minutě první půle a bohužel byl pod ním podepsaný hlavní arbitr, kterému se řízení utkání příliš nepovedlo.

Josef Gondek Robert Daniel Vojtěch Čutka

Dorostenci znovu doplatili na koncovku.

Kapličtí dorostenci v dalším utkání doma hostili soupeře z Mokrého. I když hrál třetí tým tabulky s druhým, tak favority byly hosté, pro které hovořil velký bodový rozdíl. Domácí ale hráli dobře. Bohužel stejně jako v minulém kole doplatili na špatnou koncovku. Už v páté minutě po krásné Dreilingově kolmé přihrávce šel sám na brankáře Janda, trefil však jen vybíhajícího Vítka Šnedorfera. Po čtvrthodině hry si domácí vypravovali další vyloženou brankovou příležitost. Nowak našel na pravé straně rozbíhajícího se Martyna, ten se dostal do vápna, před brankou našel Hranchaka, který však v gólovce míč netrefil ideálně a nasměroval jej jen do míst, kde byl připravený hostující brankář. Domácí byli ve hře dopředu lepší a aktivnější. V osmnácté minutě z dálky tvrdě pálil Podr, Vítek Šnedorfer jeho ránu pouze vyrazil před sebe, Hranchak ovšem nedokázal míč dorazit do brány. Za další dvě minuty další tutové šance Spartakovců. Po spolupráci Nowaka s Dreilingem byl sám před brankářem Janda, křížné zakončení se mezi tři tyče soupeře jen těsně nevešlo. Za neproměněné šance Kapličtí tvrdě pykali. Ve 36 minutě po rohovém kopu Paráčka hlavičkoval na zadní tyči kapitán Fošum jen do tyče. Z další tři minuty už se hosté vedení ujali. K přímému kopu se postavil Lukáš Paráček a vydařenou střelou přes zeď míč ještě otřel o tyč a bylo to 0:1. V samotném závěru první půle mohli ještě Kapličtí vyrovnat. Nowak uličkou uvolnil Jandu, ten znovu postupoval sám na gólmana, v rozhodující m momentu si však míč ukopl. Spartakovci měli v prvním poločase více šancí, přesto ale prohrávali. Po změně stran se obraz hry změnil. Ubylo fotbalovosti a šancí, naopak přibylo bojovnosti a rovněž také osobních soubojů a faulů. Po patnácti minutách hry ve druhé půli měli domácí šanci srovnat stav, až před brankáře se proháčkoval Nowak, střílel po zemi, Vítek Šnedorfer zakročil reflexivně nohou. Definitivně se rozhodlo v 71 minutě střetnutí. Do vápna Spartaku si to přes několik protihráčů namířil Alexa, Podr jej zastavil nedovoleně a pískala se penalta, kterou sám Petr Alexa dokázal proměnit – 0:2. Krátce před koncem mohl výhru hostů ztvrdit Paráček, z levé strany gólmana Říhu překonat nedokázal. Spartakovci proti týmu aspirujícímu u celkové prvenství sehráli povedenou partii, o lepší výsledek se však připsali sami neproduktivní koncovkou.

Holky vysoko prohrály s Táborskem.

V minulém kole kaplické fotbalistky potvrdily roli favoritek a v Záblatí vyhráli nad domácím prachatickým Tatranem. V tomto střetnutí opět na hřišti soupeře byli favorizovány hráčky domácího Táborska. Těm se také podařil vstup do zápasu, když už v sedmé minutě šly do vedení. Tereza Marešová se dokázala uvolnit přes Bandyovou a střelou na první tyč překonala brankářku Poutníkovou – 1:0. V devatenácté minutě už to bylo o dva góly, když povedený centr do šestnáctky poslala Sára Tichá a Johana Mrázková z první uklidila míč do sítě – 2:0. Povedený úvod umocnily hráčky Táborska za další tři minuty, když se na vápně uvolnila Veronika Pěchová a střelou do protipohybu brankářky zvýšila už na 3:0. Pak se se do gólové šance dostaly i hráčky kaplického Spartaku. Hlušková povedenou přihrávkou našla na pravé straně Fučíkovou, po jejím centru střílela na bližší tyč Chvalová, brankářka Majerová dokázala míč vyrazit na rohový kop. Komplikace pro hosty nastala v samotném závěru prvního poločasu, kdy byla po druhé žluté kartě vyloučena kaplická kapitánka Veronika Jedličková. Nedlouho po změně stran se fotbalistkám Táborska podařilo přidat čtvrtou branku. Po rohovém kopu se v koncovce prosadila Veronika Pěchová – 4:0. O pátý gól se pak postarala Sára Tichá, která prošla přes dvě soupeřky a střelou k tyči překonala Poutníkovou – 5:0. Čestný úspěch hostů měla na kopačce po spolupráci se Strakovou Pálková, ve velké šanci však branku soupeře minula. Naopak po hodině hry přidala šestý gól svého celku Johana Mrázková – 6:0. V poslední třetině zápasu se hráčky Táborska prosadili ještě třikrát. Ve dvaasedmdesáté minutě se prosadila Tereza Nováková – 7:0. V závěrečných šesti minutách pak až na konečných 9:0 vytáhly skóre svými přesnými zásahy Sára Tichá a Tereza Nováková. Domácí Táborsko zvítězilo zcela po zásluze. Škoda jen, že kvalitě utkání nepřispěl hlavní arbitr dvaasedmdesátiletý Jiří Křížovský, pro kterého jako by hřiště mimo středový kruh bylo zakázaným územím.

Starší žáci nestačili na Lišov.

Šlágrem kola oblastní I. A třídy bylo utkání domácího Lišova s hostující Kaplicí. První hostil druhého. Spartakovci začali aktivněji, ale postupem času se hra vyrovnávala. Samotný první poločas příliš mnoho šancí nenabídl. Lišovští v něm nastřelili břevno, příležitost kaplického Tafallariho skončila v náruči brankáře Jerouška. Do druhé půle nastoupili hostí s cílem být v útočné fázi nebezpečnější. Bohužel po čtyřech minutách hosté inkasovali. Měli výhodu standardní situace, po ní se však Lišovští dostali do brejkové situace a „omlazený“ dorostenec Jiří Vančura poslal svůj tým do vedení – 1:0. Po vedoucí brance už pak byli domácí lepším týmem a podařilo se jim přidat další branky. V 56 minutě zvýšil na 2:0 Vít Nohava. Konečnou podobu pak výsledek dostal osm minut před koncem zápasu. Hostujícího gólmana Bicana překonal Vojtěch Šafář – 3:0. Duel o první místo lépe zvládli Lišovští. Ti měli v zápase i fyzickou převahu, když v utkání využívají dva omlazené dorostence. Kapličtí se na vítěznou vlnu budou chtít vrátit v nadcházejícím domácím duelu se Ševětínem.

Mladší žáci znovu vítězně!

V duelu mladších žáků pátý tým tabulky hostil druhý celek. Kapličtí začali zápas velmi dobře. Po deseti minutách hry se ujali vedení, když se v koncovce prosadil nejlepší střelec týmu František Draxler – 0:1. Relativně brzký gól pak udal rázem prakticky celému střetnutí. Hosté byli lepším týmem. Mladý domácí celek byl snaživý, ale tempo hry diktovali Spartakovci. Druhý gól se jim ale v prvním poločase přidat nepodařilo, a tak bylo utkání stále otevřené. Vyhlídky na bodový zisk domácího celku však po změně stran vzaly rychle za své. Hned v první minutě druhého dějství navýšil vedení hostujícího Spartaku Matyáš Brenkus – 0:2. Navíc za další dvě minuty překonal domácího brankáře Makovičku Filip Dreiling – 0:3. Hosté byli na nejlepší cestě ke třem bodům. Když pak ve 47 minutě upravil už na 0:4 svým druhým gólem v zápase František Draxler, bylo definitivně o vítězi rozhodnuto. Mladší žáci kaplického Spartaku zvítězili počtvrté v řadě. Navíc třetí zápas po sobě neinkasovali, což v této věkové kategorii není úplně obvyklé.